İletişim

Adres:
Xanthi - Komotini - Evros
Greece
e-Posta:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
http://www.ogrencialemi.com

İletişim Formu

e-Posta gönder. Yıldızlı (*) alanların doldurulması zorunludur.

Ek Bilgi

Ek Bilgi:

ÖĞRENCİ ALEMİ WEB SİTESİ

Öğrenci alemi web sitesi 01.12.2005 tarihinde Yunanistan Üniversitelerinde eğitim gören Batı Trakyalı öğrenciler tarafından kurulmuş olup; sitenin kuruluş amacı hem Yunanistan hem de yurtdışındaki arkadaşlarımızla aynı ortamda buluşup, hep birlikte ortak konularda fikir alışverişinde bulunmaktır.

 

ÖĞRENCİ ALEMİ DERGİSİ

Öğrenci alemi Platformunun yıllık yazılı yayın organı olan Öğrenci alemi dergisi aynı zamanda da özgür düşünen ve düşündüğünü dilediği gibi ifade edebilen bütün gençlerin dergisi sayılır. Dergi çıkarmamızın amacı biz gençler olarak sorunlarımızı, çalışmalarımızı, eserlerimizi, fikirlerimizi ve düşüncelerimizi kendi uslübumuzla kendimize özgü tavrımız ve anlayışımızla topluma sunmaktır. Hedefimiz kalıplaşmış değerlerin cirit attığı bölgemizde farklı bir bakış açısı ve farklı bir açılım ile eksilerimize ve artılarımıza yaklaşabilmektir.
 

KISA FİLM PROJESİ

Öğrenci alemi ekibi olarak kendi çapımızda kısa film projesini hayata geçirdik. Yıllardır anlatmak istediğimiz ama rahatlıkla ifade edemediğimiz olayları, sinemanın dilini kullanarak kolaylıkla gündeme taşıyabileceğimize inandığımızdan dolayı kısa film projesini hayata geçirdik.  Filmimizde yaşadığı bölgeden dışarıya eğitim görmek için çıkmış olan 4 gencin zaman içersinde ki değişimi mizahi bir dille anlatılmaya calışılmaktadır. Öğrenci alemi ailesinde yer alan yaklaşık 15 kişilik bir ekip tarafından amatör bir film olarak hazırlanmıştır... İzlemek için tıklayın. http://ogrencialemi.com/index.php/component/hdflvplayer/177?Itemid=177 veya http://www.youtube.com/watch?v=3NLMtossGgk 
 

GELENEKSEL 1 AĞUSTOS BULUŞMASI

2007`de startı verilen geleneksel 1 ağustos buluşması her yıl başarıyla gerçekleşmekte. Lise öğrencileri, akademisyenler, yurtiçi ve yurtdışı çalışan gençlerimiz sene boyunca görevlerini yaparken aynı zamanda sitemiz sayesinde arkadaşlıklar kurup, bunu sağlamlamayı hedeflerler. Geleneksel öğrencialemi buluşması dediğimiz 1 ağustosta bu hedefin temeli yüz yüze tanışılarak sağlam bir şekilde atılmakta. Bu anlamlı buluşmanın hedefi her sene gerçeklestirilerek katılımların artmasını ve gençler arasında ki ilişkinin güçlendirilmesini sağlamak.