Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
Önsöz
 
Her toplumda yıllar içerisinde yeni açılımlar gerekmekte. Özelikle de içine kapanık toplumlarda yeni açılımlar kaçınılmaz olur. Doğanın kuralı gereği, ilk başlarda yadırgansa da, zamanla benimsenir bütün yararlı ve faydalı girişimler. Hatta bazen aktif hâle gelmese de sadece fikirlerin varlığı bile açılım sayılır, farkında olmasak da.
 
Hiç şüphe yok ki “Öğrencialemi” bölgemizde gençlik arasında, yeni bir ses, yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı kazandırmış ve kendine özgü bir renk katmıştır…
 
Dünyadaki bütün gençlik gruplarının ortak sloganıdır, idealleri, hayalleri ve hedefleri olan bir gençlik grubu olmak, ya da olabilmek. Bütün gruplar gibi idealleri, hayalleri ve hedefleri olan bir gençlik grubuyuz biz de. Ve Belki hiçbir zaman gerçekleşemeyecek olan hayaller bunlar, ama hiç olmazsa ileride “biz denedik” diyebileceğiz kendimize. Çünkü çok iyi biliyoruz ki, bir gün geriye dönüp baktığımızda, yaptıklarımızdan çok yapmadıklarımız için pişmanlık duyacağız.
 
Acaba nedir bir çok kişiyi yarınlar için umutlandıran. ve bir o kadar çok kişiyi de alerji eden bu ufacık hayaller? Biraz olsun çemberin dışına çıkabilmek mi yoksa? Belki de, bizi birazcık olsun daha özgür, bir nebze daha yenilikçi ve serbest bir yapılanmaya iten sebep, yıllardır kendimizin söyleyip ve yine kendimizin dinlediği şarkıların verdiği yorgunluktur, kim bilebilir ki?
 
Hiçbir grubun amacı bir yerlere varmak değil; bir yerlere mesaj vermek olsa gerek. Seslerinin ulaştığı ve ulaşacağı bütün yerlere.
 
O alanda alışverişlerini bile yaşlarına uygun bir şekilde masumca yaparlar diyebiliriz. Hayattan hiçbir şey istemeden, hiçbir şey de almadan. Hatta yola devam ederken kalıplaşmış bazı kuralları bile yanlarına almazlar. Karşılıksız sevmenin duygusunu liseli yıllardan sonra bir kez daha tadarlar, ama tek bir farkla, bu kez tek bir kişiyi sevmezler.
 
Bütün gençlik gruplarının ortak sloganı, idealleri ve hayalleri olduğu gibi Öğrenci Alemi’nin de aynı şekilde çalışmalarını sergilemeye çalışmakta. Nisan ayında yerini yeni yönetime devreden eski yönetimin sonsuz desteği ile bu yıl yine 1 Ağustosta; müthiş konu ve yazılarla dergimizi sizlere sunmaktan sonsuz mutluluk ve gurur duyuyoruz.
 
Diliyoruz ki bu mutluluk ve gurur hiç bir zaman sona ermez ve biz her sene “1 Ağustos’ta” sizlerle bu heyecanı birlikte paylaşırız…
 
Sevgi ve Saygıyla
 
Öğrenci Alemi
 


 
ΠΡΟΛΟΓΟΣ
 
   Σε κάθε κοινωνία με το πέρασμα του χρόνου παρατηρούνται νέα ανοίγματα και εξελίξεις. Ειδικά στις κλειστές κοινωνίες αυτό είναι αναπόφευκτο. Στην αρχή μέρος της κοινωνίας δεν αποδέχεται τις αλλαγές και υπάρχει μια περιρέουσα καχυποψία, αλλά με την πάροδο του χρόνου οι πρωτοβουλίες και οι ιδέες που είναι καλοπροαίρετες και ωφέλιμες απολαμβάνουν της αποδοχής του συνόλου. Ακόμα και αν δεν πραγματοποιηθούν, η ύπαρξη τους και μονό μπορεί να θεωρηθεί ως πρόοδος.
 
    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το "Öğrencialemi" στην νεολαίας της περιοχής μας, έδωσε μια νέα φωνή, νέα πνοή και νέα προοπτική ...
 
   Κάθε νέα γενιά ανά τον κόσμο έχει έναν κοινό σκοπό, να πραγματοποιήσει τα οράματα της, τα όνειρα της και τους στόχους της. Όπως όλες οι γενιές έτσι και η δική μας προσπαθεί να τα υλοποιήσει αυτά <ειρηνικά>.
 
   Ίσως κάποια από οράματα να μην πραγματοποιηθούν ποτέ, αλλά τουλάχιστον στο μέλλον θα μπορούμε να λέμε ότι η γενιά μας ¨προσπάθησε¨. Όπως πολύ καλά γνωρίζουμε, όταν ανατρέξουμε στο παρελθόν μετανιώνουμε περισσότερο για αυτά που δεν έχουμε κάνει παρά για αυτά που έχουμε κάνει.
 
   Άραγε τι είναι αυτό που κάνει ορισμένους να ελπίζουν και να επιδιώκουν ένα καλύτερο μέλλον και κάποιους άλλους η ιδέα  και μονό αυτή τους φέρνει αλλεργία;
 
   Μήπως επειδή  ορισμένοι δεν συμβιβάζονται ακριβώς με το σύστημα; Μήπως, η αιτία που μας οδηγεί σε αυτό  είναι ότι είμαστε έστω και λίγο πιο ελεύθεροι και πιο διορατικοί, ίσως και η κούραση από τα επαναλαμβανόμενα <τραγούδια> και ο συντηρητισμός, ποιος ξέρει;
 
   Σκοπός κάθε γενιάς δεν είναι να κερδίσει μια θέση, αλλά να περάσει τα δικά της μηνύματα και ανησυχίες, μέχρι εκεί που μπορεί να ακουστεί η φωνή της !
 
   Μπορούμε να πούμε σε αυτό το πεδίο που βαδίζει η γενιά μας οι δοσοληψίες γίνονται με την αθωότητα της ηλικίας, χωρίς  να επιζητεί το κέρδος, συνεχίζει χωρίς να ενστερνίζεται τους στερεοτύπους κανόνες, συνεχίζει να αγαπά τους πάντες με την ιδία ένταση και ας μην λαμβάνει την ανάλογη ανταπόκριση (όπως στις νεανικές αγάπες)! 
 
   Προσηλωμένοι στα πιστεύω και στα ιδανικά μας και επιδιώκοντας μια νέα τάξη πραγμάτων, χωρίς κοινωνικούς διαχωρισμούς και στοχοποιήσεις. Συνεχίζουμε με την νέα διοίκηση που υπάρχει από τον Απρίλιο μηνά αλλά και με την αμέριστη συμπαράσταση και την υποστήριξη της απερχομένης να σας προσφέρουμε κάθε χρόνο νέο τεύχος με εξαιρετικά θέματα και άρθρα με περηφάνια!
 
   Επιθυμούμε αυτή η χαρά και η περηφάνια να μην έχει τέλος και να μοιραζόμαστε την αγωνιά κάθε 1 Αυγούστου μαζί σας
 
 Με σεβασμό και εκτίμηση !  
 
ΟΓΡΕΝΤΖΙΑΛΕΜΙ

Rastgele Makale

Malumunuzdur, bütün toplumlarda iktidarda veya her hangi bir işin başında olanlar çeşitli nedenlerden dolayı taşlanır ya da somut deliller ile ispatlanamamış meçhul olayların sorumluları yahut suçluları ilan edilir. Bazıları bu kozu belkide iktidardakileri yıpratmak adına kullanır. Bazıları ise sırf psikolojik rahatlama adına birilerini suçlu ilan edip işin içinden çıkmak ister.

Devamını oku...