Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Esselatü Vesselamü Aleyke ya Resûlullah!

Esselatü Vesselam Aleyke ya Habiballah!

Sevgili Peygamberim Hz. Muhammed (sas),

Sevgili Peygamberim, gönül yoldaşım, sırdaşım, arkadaşım, sevgilerin en güzeli ile sevdim seni. Ey güzeller güzeli, Rabbimin sevgilisi! Yine sana özlem doluyum,  yine hasret doluyum, sana duygularımı nasıl anlatayım bilemiyorum.  Ey Ebubekir'in dostu,  Ömer'in yoldaşı, Ali'nin kılıcı, Osman'ın hayası, selam olsun sana!

Resulum biliyormusun,  senin ümmetinden olduğum için çok mutluyum.  Sen bu dünyada en güzel ahlâk örneğisin. Gül peygamberim senin en büyük özelliğin başkalarına önerdiğin öğütleri ve ahlâk kurallarını önce kendi yaşamında uygulamandır. Aynı zamanda çok merhametli, cesaretli bir insandın, zorluklar karşısında hiç bir zaman yığılmadın. Senin bir sözünde  "İnsanlara merhamet etmeyen kimse Allah o kişiye de merhamet etmez" buyurmuşsun. Ben de seni örnek alıp senin gibi merhametli, cesaretli ve adaletli olmak için çaba sarf ediyorum.

Gül peygamberim Mekke’liler sana "Muhammedulemin" yani güvenilir Muhammed diye seslenmişler,  çünkü sen güvenilir bir insandın. Bu yüzden tüm insanlar eşyalarını sana emanet ederlermiş canım peygamberim. Bende senin gibi güvenilir bir insan olabilmek için elimden geleni yapmaya calışıyorum.

Biricik Peygamberim sen hiçbir zaman din, dil, ırk ayırımı yapmadan herkesi eşit görendin. Bir gün yahudinin cenazesi götürülürken bile  ayağa kalkıp saygı göstermişsin. Çünkü herkes Allah’ın kuludur. Gül Peygamberim sen çocuklarada çok önem verirdin. Onları çok sever, onlarla ilgilenir ve şakalaşırdın. Çocuklara hediyeler vererek onları sevindirirdin. Hiç bir çocuğu asla incitmezdin.  Bende o çocuklar arasında bulunmak çok isterdim.

Biricik peygamberim  sanaolan özlemimi anlatmak için Asr-ı Saadette yaşayabilseydim, bu sevdayı  seninle paylaşabilseydim, yüreğimi daraltan sıkıntıları sana  anlatabilseydim. Senin tozun toprağın olabilseydim Efendim.  Hergün o nur yüzünü görebilsem dünyanın en mutlu insanı olurdum.  Canım peygamberim inşallah cenab’ı  Allah cennet’te senin komşularından olmama nasip eyler. Resulum cenet’te hemen girmek istiyorum çünkü seni çok ama çok özlüyorum biricik peygamberim.  Seni çok seviyorum canım peygamberim…

Ya Nebi! Sana olan özlem hiç bitmiyor, dinmiyor. Rabbimin yarattığı her  şeyde, Onun azametini görmeye, senin "Ümmetim, ümmetim" diye seslenişini  duymaya çalışıyorum.  
Sana selam olsun ey  Sevgililer Sevgilisi.  Kalbimiz yanarak özlemimiz bir kat  daha artarak yalvarıyoruz Rabbimize.  Bizi sana layık ümmet etsin. Layık etsin ki ebedi alemde ebediyen seninle  olalım.

Hoşçakal Efendim.

 

Özhan Molla Şakiroğlu

Rastgele Makale

Hayat herşeye rağmen ve hiç bir şeye aldırış etmeden devam eden ve bizi de peşinden sürükleyen hayat. Bazen bize ne kadar acımasızda gelse, her anında bize illa ki birşeyler öğretiyor ve ders çıkarmamızı sağlıyor.

Bu yüzden aldığımız her nefeste şükretmemiz gerektiği gibi, hayata dair yeni bir şeyler öğrenmenin heyecanınıda hiç kaybetmemeliyiz. Böylelikle hayatın bize karşı acımasız olduğunu değilde, bize neler öğrettiğini ve tüm bunlardan neler çıkarmamız gerektiğine bakıp daha sağlam adımlarla yarınlara doğru ilerleyebiliriz.

Devamını oku...