Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Her insanın bir ideali olmalı. Kararlı ve emin adımlarla bazen koşarak bazen emekleyerek ona doğru ilerlemeli. Ya bundan yoksunsak, yoksunlaştırıldıysak?

Hiç soruyor muyuz kendimize bu dünyadaki amacımızı? Ya da amacımızın olduğunuda mı unuttuk? O kadar derdimiz var ki, o kadar sorunumuz var ki başımızda hayattaki ideallerimizi unutturuyor bize... Başımıza bir dert musallat olsa hemen isyan hemen depresyon hemen piskolojik destek. Bir kezde güne başlarken yaradanımıza  şükranlarımızı sunarak başlamayı denesek! Büyük sorunlarım var demek yerine büyük yaradanım var desek!

 

Hiç düşünüyor muyuz ne kadar teşekkür ettiğimizi insanlara? Ama biz nankör yaratılmışlar; bize hiç usanmadan sevgisini veren annelerimize, desteklerini bir an olsun esirgemeyen babalarımıza, öğretmenimize, dostumuza, kardeşimize... Onlara ne kadar minnettar ve hatta muhtaç olduğumuzu bildiğimiz halde bir “TEŞEKKÜRLER” demeyi çoğu zaman unutuyoruz, bazende hiç gereksinim duymuyoruz. Peki bizi değelerimizden uzaklaştıran ne?

Hiç karıncayı ezmemek için yolda dikkatle yürüdünüz mü? Çoğunun cevabı belli “hayır”. Merhamet ettiğimiz ölçüde merhamete muassar olacağımızı mı unuttuk?... kalplerimize ne demeli ! iyi duygularımızı kaybettiren kimler ya da ne? Hased, fesad, karamsar, çekimser, nefret dolu yürekler bizlere yakışıyor mu?                                                                                                       

 

Vildan, Mısır - İskenderiye

Rastgele Makale

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ili Büyük Derbent köyünde Ramazan Bayramları büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Geleneksel bayram kutlamalarından olan Ramazan davulcularının kapı kapı gezerek maniler eşliğinde bahşiş toplama adeti köyün gençleri tarafından günümüzde de sürdürülmektedir. Köy gençlerinin atalarından miras aldıkları bu geleneğe sahip çıkarak aksatmadan sürdürmeleri, gençlerin adet ve geleneklere ne kadar bağlı olduklarını göstermesi açısından çok önemli.

 

Devamını oku...