Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Her insanın bir ideali olmalı. Kararlı ve emin adımlarla bazen koşarak bazen emekleyerek ona doğru ilerlemeli. Ya bundan yoksunsak, yoksunlaştırıldıysak?

Hiç soruyor muyuz kendimize bu dünyadaki amacımızı? Ya da amacımızın olduğunuda mı unuttuk? O kadar derdimiz var ki, o kadar sorunumuz var ki başımızda hayattaki ideallerimizi unutturuyor bize... Başımıza bir dert musallat olsa hemen isyan hemen depresyon hemen piskolojik destek. Bir kezde güne başlarken yaradanımıza  şükranlarımızı sunarak başlamayı denesek! Büyük sorunlarım var demek yerine büyük yaradanım var desek!

 

Hiç düşünüyor muyuz ne kadar teşekkür ettiğimizi insanlara? Ama biz nankör yaratılmışlar; bize hiç usanmadan sevgisini veren annelerimize, desteklerini bir an olsun esirgemeyen babalarımıza, öğretmenimize, dostumuza, kardeşimize... Onlara ne kadar minnettar ve hatta muhtaç olduğumuzu bildiğimiz halde bir “TEŞEKKÜRLER” demeyi çoğu zaman unutuyoruz, bazende hiç gereksinim duymuyoruz. Peki bizi değelerimizden uzaklaştıran ne?

Hiç karıncayı ezmemek için yolda dikkatle yürüdünüz mü? Çoğunun cevabı belli “hayır”. Merhamet ettiğimiz ölçüde merhamete muassar olacağımızı mı unuttuk?... kalplerimize ne demeli ! iyi duygularımızı kaybettiren kimler ya da ne? Hased, fesad, karamsar, çekimser, nefret dolu yürekler bizlere yakışıyor mu?                                                                                                       

 

Vildan, Mısır - İskenderiye

Rastgele Makale

 • Η αίθουσα του πρώην Rex γέμισε και αρκετοί έμειναν όρθιοι

Η ομάδα «Ενότητα Νέων» (www. ogrencialemi.com), αποτελείται από νέους της μειονότητας που σπουδάζουν σε διάφορα πανεπιστήμια σε όλη την Ελλάδα. Περίπου πριν 5 χρόνια ιδρύθηκε αυτή η ομάδα, δημιουργώντας μια ιστοσελίδα μόνο.

Με το χρόνο αυξήθηκε το ενδιαφέρον πολύ και σήμερα έχει περίπου 4700 μέλη. Οι δραστηριότητές τους περιλαμβάνουν έκδοση περιοδικού και διάφορες συγκεντρώσεις φοιτητών, αλλά η πιο σημαντική δραστηριότητα που τους έκανε και διάσημους ήταν η ταινία.

 

Devamını oku...