Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Kapitalizm-İslam
Kapitalizm; günümüzün en çok kullanılan sistemi. Her şeyin bir değerinin olduğuna ve her şeyi para ile yönetmeye çalışanların kurduğu sistem. Gerçek değeri 10 cent olan bi kağıt parçasının bir insanın hayatını değiştirebilecek, bir kişiyi ona ulaşmak için günlerce çalıştıracak bir sistem.

 Bana göre dünyadaki en salakça sistem. 10 cent`lik kağıt parçasının üzerine 50 yazınca başka 100 yazınca başka bir değer alan basit bir kağıt olan para bir kişiyi hayatından bile edebilir. Manevi değerin, bir maddeyi kendi gerçek değerinin belki 10 belki 100 katı değere çıkararak para kazanılmaya çalışıldığı bir sistem. Üstünlüğün zenginden, parayı yönetenden yana olduğu bir sistem.

İslam; paranın sadece kişinin hayatını devam ettirebilmesi için kullanıldığı veya kullanılması gerektiği bir sistem. Amacın paraya sahip olmak değil, parayı araç olarak kullanarak cennete ulaşmak olduğu, zekat ve sadaka vererek paranın insanları kaynaştırmak için bir araç olduğu sistemdir. Maneviyatın maddeye (paraya) dönüştürülmesinin düşünülemeyeceği, çünkü sadece bir Kur'an'ın bile manevi değerinin dünyadaki bütün paralarla bile satın alınamayacak kadar değerli olduğu sistemdir. Üstünlüğün parayla değil takva ile ölçüldüğü sistemdir.

 

Komünizm-İslam
Komünizm; insanların ekonomik ve sosyal olarak eşit olmasını sağlayan bir sistemdir.Yani insanlar arasındaki sınıf farkını kaldıran, herkesin ekonomik olarak aynı güçte olmasını sağlayan bir sistem. Tam olarak öyle değil aslında. Garip halkın aynı ekonomik şartlara sahip olduğu, ancak bu sistemin kurucularının ve uygulayıcılarının garip halkın rızkını (ç)alarak zengin oldukları sistemdir. Yani bu sistemin kurucuları kendilerini halkla eşit tutmak yerine kendilerine neredeyse tanrıya yakın yeni bir sınıf oluşturdukları sistem. Komünizm'in tanımı her ne kadar "eşitlik" olsada uygulamaya gelindiğinde gerçekte eşitlik diye bir şeyin olmadığını görürüz. İşini iyi yapan birisinin işini iyi yapmayan birisiyle aynı miktarda para kazanması "eşitlik" midir; veya herkesin ihtiyacı aynımıdır ki herkese aynı miktarda para verilir?

İslam; daha önce ki yazımda da ifade ettiğim gibi üstünlüğün takvada olduğu, paranın insanlar arasında ayrıma yol açan bir unsur değil insanları kaynaştırmak için kullanılan bir araç olduğu sistemdir. İslamda rızkın Allah'tan geldiğine ve Allah'ın dilemesiyle azalıp çoğalacağına inanılır. Gelir dağılımındaki eşitsizlikler zekat ve sadakalarla dengelenmeye çalışılır. Böylelikle hem insanların ilişkileri hem de maddi durumları düzelmiş olur. Üstelik bu sistemin yürümesi için başında bir kişinin olmasına da gerek yoktur. Çünkü bu sistemin kurucusu bütün varlıkların gerçek sahibi olan Allah'tır...

 

ACI GERÇEKLER
Bir erkek geçimini sağlamak ve ailesine bakmak için çalışmak zorundadır. Ama bir kadın çalışmayı özgürlük olarak görür. Neden hiç düşündünüz mü? Aslında ortada özgürlük falan yok herşey sadece bir oyun. "Özgürlük" şeytanın son yıllarda en çok kullandığı kelime aslında. Kadınların çalışması kapitalist sisteme yeni kölelerin alınması demek. Bir kadına "gel 8 saat eşşek gibi çalış, sana en fazla karnını doyuracak kadar para verelim" deseler bunu başarabilirler mi? Tabi ki hayır. Ama aynı şeyi "özgürlük" adı altında yaptıklarında bir de bakıyoruz kadınlar koşa koşa "köle" olmaya gidiyorlar. Tabi medyanın da yardımıyla. Peki bu işten çıkarları neler diye düşünürsek bunları şöyle sıralayabiliriz:

1- Daha fazla köle, yani daha fazla kazanç
2- Aile düzenini bozmak
3- Çoğalmayı yavaşlatmak ve durdurmak. Kariyer yapan kadın çocuk yapmaz. Yapsa da çocuğa iyi bakamaz. Yani gelecek nesil psikolojik olarak zayıf olur ve bazı "aydınlar" için potansiyel "köle" olurlar.


İşte beyin yıkama budur. Koşa koşa köleliğe gitmek.
Dünyayı yönetenler için mutlu son <<<MISSION COMPLETED>>>

 

 

İlyas Molla

Rastgele Makale

Εδώ και χρόνια παρατηρούμε συχνά το φαινόμενο  νέων της περιοχής μας  να επιδεικνύονται για το κάθε τι.  Αυτό το βλέπουμε κυρίως στην ενδυμασία, όπου ορισμένοι  νέοι σπαταλούν αμέτρητα λεφτά για την αγορά ακριβών παντελονιών , παπουτσιών μπουφάν κλπ , έπειτα τα  επιδεικνύουν στις παρέες τους ή διάφορες εκδηλώσεις νομίζοντας πως κάνουν παρέλαση.

Devamını oku...